Hlavní stránka / Zprávy / Zaměstnanci na polštině-českém pohraničí, v úřadu pro domácnost a společnost v České republice a v Polsku
Zaměstnanci na polštině-českém pohraničí, v úřadu pro domácnost a společnost v České republice a v Polsku
pátek, 24 září 2021

Zejména během epidemického období, fenomén zintenzívněný, když zaměstnavatel zaměstnává zaměstnance z jiné země, která mu umožňuje pracovat z domova. Tento fenomén platí nejen pro velké společnosti, ale i mikropodniky působící na polsko-českém pohraničí. Tyto společnosti bohužel často nerealizují důsledky daňového pojištění.

Zaměstnanci na polštině-českém pohraničí, v úřadu pro domácnost a společnost v České republice a v Polsku

Pokaždé, pokud jde o situaci, kterou můžete popsat hranici, takže se musím vypořádat s rozdílem o stálém sídle, pracovišti a zda místo bydliště zaměstnance, stojí za to investovat s Smluvní vztah z hlediska směrnice koordinující systémy sociálního zabezpečení v EU.

pracoviště

V případě zaměstnanců pouze s jedním zaměstnáním je rozhodujícím faktorem, kde zaměstnanec provádí úkoly svěřené. Pokud se polský zaměstnanec pravidelně dojíždí k kanceláři společnosti nebo na pracovišti v České republice, jeho zaměstnavatel přirozeně vypouští pojistné v České republice.

Podobně situace se dívá v opačném směru, když český zaměstnanec pracuje na polské straně hranice.

Situace je komplikovaná, když se polská společnost rozhodne zaměstnat zaměstnance v České republice jako obchodní zástupce na tomto trhu nebo pracovat v režimu domácí kanceláře. Takový zaměstnanec podléhá všem pojistným a daním v rámci českých předpisů. V této situaci se registrace zaměstnavatele v českém systému jako zahraniční plátce.

Český zaměstnavatel zaměstnává osobu, který bude trvale plnit své úkoly v Polsku, bude muset pokrokovat českého zaměstnavatele.

podnikání a podnikání

Situace lidí, kteří vedou podnikání a zároveň zaměstnanci je o něco složitější. Koordinační předpisy, které jsme zmínili na začátku, zakazují platbu pojistného pojistného ve dvou různých zemích.

Pokud zaměstnanec skutečně zaměstnaný v jedné zemi vykonává hospodářskou činnost v jiném, zaplatí pojistné na stejné pojmy jako podnikatele země zaměstnanosti, zatímco zároveň daně z vlastní společnosti doprovodí, kde působí .

np Polský podnikatel zaměstnaný v České republice bude muset zaplatit v pojištění České republiky ve výši 21,35% v České republice z příjmů z příjmů. Zároveň žádné příspěvky nebudou platit žádné příspěvky v Polsku. V zadní situaci, český podnikatel zaměstnaný v Polsku zakáže dodatečné pojistné pojistného.

Proto stojí za to poradit se svou situací s místním účetním úřadem nebo pobočkou Správy sociálního zabezpečení (tj. Kde je zaměstnána)

zahraniční delegace

Zvláštní výjimka z výše uvedených zásad je delegování zaměstnance k práci v zahraničí. Zde může existovat několik scénářů, které předpokládají - často odlišná daňová a pojištění řešení.

Nejčastější situace je, když zaměstnanec trvale pracuje v jedné zemi, např. v Polsku, je zaslán zaměstnavatelem do jiné země, např. Čeština. V této situaci se mohou objevit tři scénáře v závislosti na delegování:

v první - pokud je zaměstnanec zaslán na dobu kratší než půl roku. V této situaci zaměstnavatel platí daně a stálé pojistné příspěvky v jejich zaměstnanecké zemi. Pokud je zaměstnanec zaslán po dobu delší než půl roku, kratší než dva roky, zaměstnanec je stále podléhá pojistným předpisům své země, ale jeho plat je již zdanitelný v zemi, ke kterému byl poslán. Pokud zaměstnavatel zašle svůj zaměstnance po dobu delší než dva roky, nebo zaměstnává zaměstnance s ohledem na okamžité zasílání v zahraničí, tento zaměstnanec podléhá všem svým závazkům podle předpisů země, ke kterému byl zaslán. < / P>

V případě jakýchkoliv pochybností vás zveme, abyste využili příležitosti konzultovat naši kancelář


business Kontaktní údaje

Sowinski.cz
Šafránice 555
547 01 Náchod 1
Czech Republik
VAT ID: CZ8410083946

Telefon +420 774 68 24 00
account_balance_wallet Průměrný kurs valuty

14.07.2024
AUD 15.763 CZK
EUR 25.340 CZK
GBP 30.156 CZK
HUF 0.06463 CZK
PLN 5.956 CZK
SEK 2.205 CZK
USD 23.267 CZK
© 2010 - 2024 Jakub Piotr Sowiński