OSVČ kteří podnikají v jedné zemi a jsou současně zaměstnání v jiném státě, podle evropského nařízení musí platit pojistné pouze v jednom státě. Rozhodujícím faktorem je sídlo zaměstnavatele.
Z tohoto důvodu český podnikatel který zároveň má pracovní smlouvu v Polsku musí platit svoje pojistné také v Polsku. Podnikatel, který podniká na základě Živnostenského oprávnění ve dvou státech, platí pojistné v zemi svého hlavního sídla nebo ve státě převažující činnosti.
Podobně povinnosti se vztahují na společníky veřejných obchodních společností či komanditních společnosti.
Naše kancelář nabízí také vyhotovení přihlašovací dokumentace pro zaměstnance pracující pro zaměstnavatele v jiném státě než jeho sídlo.
Uvedené ceny nezahrnují tlumočení úředních listin, které je vykonáváno na vyžádání.
| Ceník služeb pro OSVČ | |
|---|---|
| Příprava žádosti o A1 |
1000 CZK (nebo 41 EUR) |
| Přihlášení k pojištění |
1500 CZK (nebo 62 EUR) |
| Vyhotovení vyúčtování s pojišťovnou |
500 CZK (nebo 21 EUR) |
| Ceník služeb pro zaměstnavatele | |
|---|---|
| Přihlášení k pojištění |
1500 CZK (nebo 62 EUR) |
| Přihlášení k dani za zaměstnance |
1500 CZK (nebo 62 EUR) |
| 17.08.2026 | |||
| AUD | 14.872 CZK | ||
| EUR | 24.200 CZK | ||
| GBP | 28.305 CZK | ||
| HUF | 0.06686 CZK | ||
| PLN | 5.619 CZK | ||
| SEK | 2.200 CZK | ||
| USD | 20.875 CZK | ||