Slovenská vláda se může pochlubit dalším ziskem na daních ve výši 210 milionů EUR (přibližně 890 milionů PLN) během dvou měsíců, což se velmi neobvyklým způsobem rozhodlo povzbudit své občany k vybírání příjmů z obchodů. Na Slovensku s mírně více než 5 miliony obyvatel znamená takové zvýšení příjmů rozpočtu překročení plánu příjmů o 1/5.

Každý občan, který provede nákup za minimální částku 1 EUR a zaregistruje potvrzení prostřednictvím SMS, internetu nebo v síti, která provádí hry Tipos a číselné sázky, se dostane ke hře, ve které ceny se pohybují od 10 000 do 100 EUR. Losování probíhá každé dva týdny. Mimochodem, bylo objeveno mnoho společností podvádějících na daních a jeden obchod známého německého diskontního řetězce s oblečením KIK byl uzavřen.
Na Slovensku jsou registrační pokladny u obchodníků povinné. Kvůli neočekávanému daňovému úspěchu vláda oznámila snížení DPH a CIT o jeden procentní bod. V současné době je základní sazba DPH 20% a sazba CIT 23%.
| 14.03.2026 | |||
| AUD | 14.998 CZK | ||
| EUR | 24.435 CZK | ||
| GBP | 28.245 CZK | ||
| HUF | 0.06246 CZK | ||
| PLN | 5.727 CZK | ||
| SEK | 2.272 CZK | ||
| USD | 21.281 CZK | ||